Verejná databáza emailov, tel. čísel a adries alebo CKM SYTS

bezpecnostdatabazainformacny system

Pridané: 23.12.2014 | BezpečnosťAsi každý poznáme karty ISIC, ITIC či Euro26. A väčšina z nás ju aj vlastní či vlastnila, ak sme študovali na VŠ či aktuálne študujeme na SŠ/VŠ. Všetko to má pod palcom združenie CKM SYTS, ktoré vlastní licencie na vydávanie týchto preukazov. Čo ma ale zaujalo, resp. je správnejšie povedať - pohoršilo - je spôsob, akým toto združenie umožňuje každému, kto pozná Vaše meno a dátum narodenia prístup k Vašim osobným údajom.

Čítať ďalej..(Čítané: 13093x)

Emócie ako náš riadiaci systém

emociepravdaco chcemeprava volamysel

Pridané: 9.9.2014 | Život

Poslednú dobu je veľké boom okolo emócií a ich zmyslu v našom živote. Vnímam to ako pozitívny posun vpred v rámci našej spoločnosti, v ktorej bol vždy rozum na prvom mieste a emócie len niečo, čím by sme sa vlastne nemali nechávať rozptylovať. Z mnohých strán počúvame, že sa máme riadiť našimi emóciami, ktoré nám povedia čo je pre nás dobré a čo nie a dovedú nás k životu, po ktorom skutočne túžime. Nedovolím si oponovať - naopak plne súhlasím. Avšak bez pochopenia z čoho emócie vznikajú, ako fungujú a čím vlastne sú si pri riadení podľa nich môžeme vytvoriť akurát peklo na zemi.

Čítať ďalej..(Čítané: 49x)

3 úrovne dnešných vzťahov

prava laskapudyegostrach

Pridané: 3.11.2013 | Vzťahy

Keď sa pozriem na dnešný svet, vidím obrovské spektrum ľudských pováh. V týchto našich povahách hrá veľmi silnú rolu rozkladná sila v podobe strachu a to na troch úrovniach. V podobe pudov na úrovni fyzickej, v podobe ega na úrovni duševnej a v podobe prázdnoty na úrovni duchovnej. V tomto článku sa zamyslím nad tým, akú rolu hrá v dnešných vzťahoch strach a ako v dnešnom vzťahovom chaose rozoznáme lásku.

Čítať ďalej..(Čítané: 313x)

Hundranie o gramatike

gramatikapravidla

Pridané: 3.11.2013 | Život

Všetko to začalo pred mnohými rokmi na základnej škole. Uvrhnutie do záhadného, komplikovaného a pritom nekonečného sveta písmen, textu, príbehov, hlbokých právd, krásnych fikcií.. Áno, písané slovo je svet krásny, dokáže v človeku vzbudiť tie najhlbšie emócie, dokáže doviesť k uvedomeniu si hĺbky v sebe, spojenie so svojou dušou. Je to krása, kým literatúra obohacuje dušu.

Čítať ďalej..(Čítané: 119x)

Tvorba XML parseru - 2.časť

xmlparserphpoopvyhladavanie v strome

Pridané: 1.11.2013 | Programovanie v PHP

Tak a je tu pokračovanie článku v ktorom si ukážeme, ako vytvoriť XML parser. V minulom článku sme si ukázali, ako vytvoriť základnú triedu XML elementu. V tomto článku sa pozrieme na vyhľadávanie vo vytvorenej stromovej štruktúre a nakoniec samozrejme, ako takýto XML dokument previesť do stromovej štruktúry objektov nášho typu XMLElement.

Čítať ďalej..(Čítané: 4777x)

PeterPač.ako-na.sk © 2012 - 2018
Site powered by ChameleonFramework